Labradorský retriever

Image

Stručný popis plemene labrador

Výška v kohoutku: fena 54-56cm , pes 56-57cm.
Průměrný věk: 12-14 let,
Váha: 25 - 35 Kg.

Pes vhodný do rodiny jako společník, k dětem. Je oddaný, neagresivní a při správné výchově poslušný. Využívá se také k práci v lese na honech při dohledávání pernaté a srstnaté zvěře a jejímu přinášení.

Labrador (labradorský retriever) je u nás jedno z nejoblíbenějších a nejrozšířenějších plemen. Je to skvělý rodinný společník,
je velice inteligentní, všestranný a nekonfliktní. 

Velmi dobře se cvičí, rád se učí nové povely a je pozorný.

Labrador má rád svou rodinu nadevše, je to výborný pes na zahradu. Když je sám a nikdo si s ním nehraje, je smutný. Miluje společnost a nesnáší samotu.

Pro jeho fyzickou i psychickou pohodu je dobré ho neustále zaměstnávat. Velice dobře se cvičí, rád se učí nové povely, je pozorný. Je také vhodný pro psí sporty, jako je například agility nebo working testy. Doslova miluje vodu, plavání v rybníku, řece nebo “čvachtání” v jakékoli kaluži, nádrži nebo potůčku. 

Labradorský retrívr je kvůli své vysoké váze a mohutnosti těla velice náchylný na nemoci kloubů. Je dobré ho šetřit například při častém vycházení a scházení schodů.

Čistá a oddaná duše.

Image
Image
Image
Labrador je pes velmi vhodný k dětem. Přistupovat k němu však musíte stejně jako ke každému jinému psu. Nikdy byste neměli nechávat hrát si o samotě štěně s malým dítětem, protože by si mohli navzájem nechtěně ublížit a jejich vztah se pak nebude vyvíjet tak, jak si představujete.

Labrador je velice dobře ovladatelný pes a je vhodný i pro začátečníka. Jako u každého jiného plemene je však nutná výchova a minimálně základní výcvik poslušnosti. Velmi důležitý je neustálý kontakt s lidmi. Vzhledem ke své závislosti na majiteli a lidech vůbec, nelze považovat labradorského retrívra za psa vhodného pro držení v kotci. I když je jeho srst odolná vůči počasí. Pes by měl být s vámi v neustálém kontaktu.